loratsu kirjoitti:kiitos puuhis kommentista. kiva et tulee keskustelua.
joo en ota vakavasti kommenteja, sillä ihmisiä on aika monta ja niin mielipiteitäkin
Ottaisit vain ne kommentit vakavasti, vaikket olisikaan niiden kanssa samaa mieltä. Vakavasti ne annetaankin, eikä pelleilymielessä. Jos et arvosta kuviesi saamia kommentteja, miksi kukaan viitsisi kommentoida kuviasi?
loratsu kirjoitti:tää kehittyminen on sellane never ending story itselle.
Kehittyminen on jatkuvaa aivan kaikille.
loratsu kirjoitti:
hasselin kommenteille hymyilen:)
Hasselin kommentti oli kuitenkin sisällöltään aivan samanlainen, kuin omani. Voihan sille hymyillä, mutta kannattaisi tuumia sen sisältöä vakavasti. Ehkä se oli hieman tokaistun oloinen, mutta se käsitteli kuvaasi, ei sinua henkilönä.
loratsu kirjoitti:
eikse ollu tän foorumin roskapönttö kuvaaja;) ;) (no hard feelings)
Henkilöön menevät heitot eivät ole kovin tyylikkäitä, eikä niitä pehmennetä hymiöillä. Ne kannattaisi useimmiten jättää kokonaan pois. Hasselilla on selkeä oma tyylinsä, jota monet täällä arvostavat suuresti. Makuja on tietysti monia. Toiset pitävät aivan muunlaisesta ilmaisusta. Omaa tyyliäsi sinäkin varmasti haet, eikä varmasti tuntuisi mukavalta lukea tuon tyyppisiä kommentteja niistä, edes hymiöiden kera.
loratsu kirjoitti:
ite olen harrastelija..
Niin minäkin. Suurin osa meistä täällä on harrastelijoita. Sinä olet varmasti valitsemassasi lajityypissä täällä kuitenkin osaavammasta päästä, sillä kuvissasi ja visuaalisessa tyylissäsi on paljon kiehtovaa ja uskallat jakaakin kuviasi. Siksi olen pettynyt vähättelevään sävyyn saamistasi kommenteista, kun ne eivät ole kohdistuneet sinuun henkilönä, vaan ainoastaan kuvaasi. Olet selvästi kunnianhimoinen valokuvaaja, joka hakee haasteita. Hyötyisitkö kommenteista, jotka tyytyvät vain toteamaan: "diggaan"? Eipä silti, niitäkin on mukava saada, mutta viittaan siihen, mitä totesin edellisessä kommentissani.